"במקום אחר היו קוראים להם אנטישמים" טען ח"כ איתמר בן גביר

כמיטב המסורת, בחג סוכות לפני שבועיים לקראת סוף ספטמבר, נערך פסטיבל הזמר העברי והלועזי פסטיבל התמר במצדה. ואולם, האשמות חמורות נגד הפסטיבל עלו בטענות כי לא נתנו לבית חב"ד המקומי בראשות הרב שמעון אלהרר להקים סוכה בפסטיבל. האשמות אשר צריכות לקבל במה בקרב הציבור הישראלי.

          לפי בית חב"ד, אלהרר ביקש להקים סוכה בפסטיבל לשומרי המסורת כפי שעשו בעבר בשנים קודמות. מאחר ובפסטיבל בן חמשת הימים הופיעו זמרים בעלי קהל דתי ומסורתי כמו חנן בן ארי, עומר אדם, עמיר בניון וברי סחרוף, כך רצה אלהרר שיהיה לקהל הדתי והמסורתי מקום שבו יוכלו לאכול בזמן המופעים בהתאם לאמונתם. אך פסטיבל התמר הציב מספר מכשולים בפני אלהרר.

          לפי אלהרר, מארגני הפסטיבל אמרו לו ראשית כי הסוכה פוגעת באיכות הסביבה, לאחר מכן נאמר לו כי היא אינה מתאימה לאירוע ולבסוף נאמר לו כי אין לכך את אישורי הבטיחות הנדרשים.

          ח"כ איתמר בן גביר ממפלגת ציונות דתית הגיב על מקרה זה בחשבון הטוויטר שלו ומתח ביקורת חריפה למארגני הפסטיבל. "מארגני פסטיבל התמר שנהנה מתקציבים ציבוריים צריכים להתבייש" כתב בן גביר, "הם מונעים מאנשי חב"ד לפעול וכן מונעים מאנשים שרוצים לקיים את מצוות חג הסוכות להשתמש בסוכה".

תגובתו של השדר והעיתונאי מנדי ריזל

כמו כן, עיתון "ישראל היום" דיווח כי למרות הבטחת המועצה להקמת שתי סוכות חב"ד, אחת בחוף ואחת בעין בוקק, הוקמה רק סוכה אחד במתחם האומנם, אשר לא הייתה נגישה לציבור. מארגני פסטיבל התמר מסרו בתגובה לעיתון היום: ""אנו פועלים על פי רישוי והיתרים כשלנגד עינינו ביטחון הקהל על פי חוק. סוכה עבור 6,000 באי פסטיבל לא אושרה על ידי הגורמים המורשים".